Ορίσθηκαν από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας, οι διαιτητικές τριάδες που θα διευθύνουν τα παιχνίδια στο Πρωτάθλημα Νέων Κ-19 στη Footaball League για την 4η Αγωνιστική στον 4ο όμιλο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:
29/11/14 15:00
ΓΗΠ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΒΟΛΟΥ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
ΚΡΗΤΙΚΟΣ-ΜΕΤΑΞΙΩΤΗΣ-ΤΡΥΦΩΝΙΔΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ)

ΓΗΠ. ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙΟΥ: ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ-ΜΠΑΤΣΙΑΚΟΣ-ΚΩΤΣΑΔΑΜ (ΒΟΙΩΤΙΑΣ)

ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΔΕΝΔΡΩΝ: ΛΑΡΙΣΑ - ΤΥΡΝΑΒΟΣ 2005
ΑΓΓΕΛΟΥΛΗΣ-ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ-ΝΑΚΑΣ (ΛΑΡΙΣΑΣ) 

Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣΦ το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων 2014-15 της ΕΠΣ Φθιώτιδας.
Αναλυτικά το δελτίο τύπου:

Σας γνωρίζουμε τους αγώνες της 7ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΝΕΩΝ που διοργανώνει η Ε.Π.Σ.Φ. για την περίοδο 2014-2015.

ΣΑΒΒΑΤΟ 29/11/2014 ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 10.30
1/ΓΗΠ. Ε.Π.Σ.Φ.:ΑΚΑΔΗΜΙΑ/ΗΡΑΚΛΗΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 30/11/2014 ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 10.30
1/ΓΗΠ. ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ:ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ - ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ
2/ΓΗΠ. ΜΕΓΑΠΛΑΤΑΝΟΥ:ΑΤΑΛΑΝΤΗ - ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ
3/ΓΗΠ. ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ:ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ - ΜΑΛΕΣΙΝΑ 2008
4/ΓΗΠ. ΑΜΟΥΡΙΟΥ:ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ
5/ΓΗΠ. ΚΑΛΥΒΙΩΝ:ΠΑΓΚΡΑΤΙΑΚΟΣ - ΜΑΚΡΑΚΩΜΗ/ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ 2010

Ο αγώνας ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ αναβάλλεται λόγω εργασιών στο γήπεδο ΣΤΥΛΙΔΑΣ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΜΑΛΙΑΚΟΣ 3-0 χ.α
ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΛΑΜΙΑΣ - ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ 3-0 χ.α


Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣΦ το πρόγραμμα των εξ αναβολής αγώνων του Α' Γύρου του Πρωταθλήματος Παίδων ''Γιάννης Λάμπρου'' 2014-15.
Αναλυτικά το δελτίο τύπου:

Σας γνωρίζουμε τους αγώνες που θα διεξαχθούν από αναβολή και για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΜΠΡΟΥ» που διοργανώνει η Ε.Π.Σ.Φ. για την περίοδο 2014-2015

ΣΑΒΒΑΤΟ 29/11/2014 ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 10.30

1/ΓΗΠ. ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ:ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (από αναβολή)

2/ΓΗΠ. ΑΜΟΥΡΙΟΥ:ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Β!

3/ΓΗΠ. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ:ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ - ΝΙΚΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

4/ΓΗΠ. ΕΥΡΥΤΑΝΩΝ:ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ - ΦΡΑΝΤΖΗ

Τα σωματεία ΑΤΑΛΑΝΤΗ-ΠΑΓΚΡΑΤΙΑΚΟΣ-ΚΑΜ.ΒΟΥΡΛΑ-ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ-ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ-ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ-ΜΑΛΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΡΑΚΩΜΗ/ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ 2010-ΚΑΛΥΒΙΑ αποχώρησαν από το πρωτάθλημα

Με την 6η Αγωνιστική συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα Νέων της ΕΠΣ Φθιώτιδας 2014-15.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:



1ος όμιλος / 6η Αγωνιστική
Ελατειακός - ΑΠΟ Αταλάντη 2-1
Μαλεσίνα 08 - Άρης Αγ. Κων/νου 6-0
Καμένα Βούρλα - Παρνασσός 2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Μαλεσίνα 08
16
27-3
2
Καμένα Βούρλα
12
20-10
3
Ελατειακός
9
12-17
4
ΑΠΟ Αταλάντη
6
10-13
5
Παρνασσός
5
13-18
6
Άρης Αγ. Κων/νου
0
7-29

* Εκκρεμεί το ΑΠΟ Αταλάντη - Άρης Αγ. Κων/νου(4η αγ.)




2ος όμιλος / 6η Αγωνιστική
Καλύβια - Αίαντας Λαμίας 0-2
Ένωση 2010 - Ακαδημία/Ηρακλής 2-3
Ευρυτανικός - Παγκρατιακός 2-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Ακαδημία/Ηρακλής
18
34-9
2
Αίαντας Λαμίας
15
18-5
3
Ένωση 2010
6
12-24
4
Καλύβια
5
5-8
5
Παγκρατιακός
4
12-23
6
Ευρυτανικός
4
6-18



3ος ΟΜΙΛΟΣ / 6η Αγωνιστική
Μαλιακός - Ακαδημία Ποδ. Λαμίας 0-3 α.α
Παμμωλιακός - Αστέρας Λαμίας 0-2
Μαγνησιακός - Προμηθέας 0-3 α.α.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Ακαδημία Ποδ. Λαμίας
15
24-1
2
Προμηθέας
11
10-1
3
Παμμωλιακός
10
8-9
4
Αστέρας Λαμίας
10
9-12
5
Μαγνησιακός
0
2-15
6
Μαλιακός
0
0-12
    *Ο Μαλιακός και ο Μαγνησιακός, αποχώρησαν από το Πρωτάθλημα

Με εξ αναβολής παιχνίδια συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα Παίδων ''Γιάννης Λάμπρου'' της ΕΠΣ Φθιώτιδας, που εκκρεμούσαν από τον Α' Γύρο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ / Εξ αναβολής
Μαλεσίνα 08 – Π.Α. Λοκρίδας 7-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Μαλεσίνα 08
12
24-7
2
Δάφνη Λιβανατών
3
7-5
3
Π.Α. Λοκρίδας
3
4-7
4
Οπούντιος Μαρτίνου
3
5-9
5
ΑΠΟ Αταλάντη
0
0-9
  • Η ΑΠΟ Αταλάντη αποχώρησε από το Πρωτάθλημα
  • Εκκρεμούν τα Δάφνη Λιβανατών – Οπούντιος(1η αγ.), Οπούντιος – Π.Α. Λοκρίδας(2η αγ.)και Π.Α.Λοκρίδας – Δάφνη Λιβανατών(5η αγ.)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Άρης Αγ. Κων/νου
12
12-0
2
Αίαντας Β'
12
12-0
3
Καμένα Βούρλα
0
0-3
4
Ελατειακός
0
0-3
5
Παγκρατιακός
0
0-9
6
Παμμωλιακός
0
0-12
  • Ο Παγκρατιακός, ο Παμμωλιακός, ο Ελατειακός και τα Καμένα Βούρλα, αποχώρησαν από το Πρωτάθλημα
  • Εκκρεμεί το Άρης Αγ. Κων/νου-Αίαντας Β'(3η αγ.)


3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Αστέρας Λαμίας
15
32-0
2
Προμηθέας
12
18-9
3
Νίκη Αγ. Παρασκευής
9
16-24
4
Πελασγιακός
6
6-7
5
Μαγνησιακός
0
0-12
6
Μαλιακός
0
0-12
  • Ο Μαλιακός και ο Μαγνησιακός, αποχώρησαν από το Πρωτάθλημα

4ος ΟΜΙΛΟΣ / Εξ αναβολής
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ ΛΑΜΙΑΣ-ΦΡΑΝΤΖΗ 6-3
ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ 3-0 α.α.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Αίαντας Α'
13
16-0
2
Ακαδημία Ποδ. Λαμίας
12
15-13
3
Φραντζή
10
12-6
4
Ευρυτανικός
0
0-9
5
Καλύβια
0
0-9
6
Ένωση 2010
0
0-12

* Τα Καλύβια και η Ένωση 2010 αποχώρησαν από το Πρωτάθλημα





Προπόνηση για τις Μικτές Ομάδες Παίδων και Νέων της ΕΠΣ Φθιώτιδας, θα πραγματοποιηθούν τη Δευτέρα 24 και Τρίτη 25 Νοεμβρίου, οι Παίδες θα κάνουν προπόνηση τη Δευτέρα στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΦ στο Φραντζή στις 15.00 μ.μ, ενώ οι Νέοι  την Τρίτη στις 15.00 μ.μ.
Αναλυτικά:

ΠΑΙΔΕΣ
Παρακαλούνται οι παρακάτω ποδοσφαιριστές των σωματείων σας να βρίσκονται στο γήπεδο της Ε.Π.Σ.Φ. την ΔΕΥΤΕΡΑ 24/11/2014 και ώρα 15.00 για προπόνηση με την Μικτή ομάδα ΠΑΙΔΩΝ της Ε.Π.Σ.ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ.
1.
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΝΙΚΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
2.
ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ
«
3.
ΖΙΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4.
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ
«
5.
ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
«
6.
ΑΛΤΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
«
7.
ΤΣΙΤΖΗΡΑΣ ΣΙΜΟΣ
«
8.
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΛΑΜΙΑΣ
9.
ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ ΣΤΕΡΓΟΣ
«
10.
ΝΤΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
«
11.
ΠΑΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
«
12.
ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
«
13.
ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΜΑΡΙΟΣ
«
14.
ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
«
15.
ΤΣΟΥΠΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
16.
ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
«
17.
ΒΟΥΡΤΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
«
18.
ΓΚΕΛΠΕΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
«
19.
ΚΑΡΑΜΠΟΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
«
20.
ΜΗΛΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΦΡΑΝΤΖΗ
21.
ΚΑΡΒΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
«
22.
ΥΦΑΝΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
«
23.
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
«
24.
ΣΑΛΕΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
«
25.
ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ ΘΩΜΑΣ
«
26.
ΖΑΒΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ
27.
ΤΣΟΤΣΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΛΑΜΙΑΣ
28.
ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ



ΝΕΟΙ
Παρακαλούνται οι παρακάτω ποδοσφαιριστές των σωματείων σας να βρίσκονται στο γήπεδο της Ε.Π.Σ.Φ. την ΤΡΙΤΗ 25/11/2014 και ώρα 15.00 για προπόνηση με την Μικτή ομάδα ΝΕΩΝ της Ε.Π.Σ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ.
1.
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ/ΗΡΑΚΛΗΣ
2.
ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
«
3.
ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
«
4.
ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ ΣΑΒΒΑΣ
«
5.
ΠΟΥΛΙΤΣΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
«
6.
ΖΑΧΑΡΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
«
7.
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
«
8.
ΜΑΝΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
«
9.
ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
«
10.
ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΛΑΜΙΑΣ
11.
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
«
12.
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ
«
13.
ΔΙΚΕΛΗΣ ΗΛΙΑΣ
«
14.
ΤΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
«
15.
ΚΑΛΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
«
16.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ
«
17.
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
«
18.
ΜΑΛΛΙΣΟΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
19.
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ
«
20.
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ
«
21.
ΜΑΝΤΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Α.Ε.Ν.ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
22.
ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
«
23.
ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
«
24.
ΚΑΠΡΕΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
25.
ΡΑΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ
ΚΑΛΥΒΙΑ
26.
ΤΣΟΥΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΑ




Ορίστηκαν από την Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας, οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα παιχνίδια του Πρωταθλήματος Παίδων ''Γιάννης Λάμπρου'' εξ αναβολής  και Νέων 6η αγωνιστική αντίστοιχα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής δραστηριότητας και οι διαιτητές έχουν ως εξής:


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ / Σάββατο 22-11-2014 ΩΡΑ: 10:30

Αγώνας: ΔΑΔΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ ΑΝΑΒΟΛΗ

Αγώνας: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ ΛΑΜΙΑΣ-ΦΡΑΝΤΖΗ ΓΗΠ ΕΠΣΦ
Διαιτητής: ΒΑΡΣΑΜΙΔΗΣ

Αγώνας: ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ ΓΗΠ ΑΜΟΥΡΙΟΥ
Διαιτητής: ΣΤΑΥΡΟΥ


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ / Κυριακή 23-11-2014 ΩΡΑ: 10:30

Αγώνας: ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΠΟΔ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΟΚΡΙΔΑΣ ΓΗΠ ΜΕΓΑΠΛΑΤΑΝΟΥ
Διαιτητής: ΚΟΛΟΒΟΣ



ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ / Κυριακή 23-11-2014 ΩΡΑ: 10:30

Αγώνας: ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ-ΑΤΑΛΑΝΤΗ
Διαιτητής: ΣΤΑΥΡΟΥ

Αγώνας: ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΡΗΣ ΑΓ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Διαιτητής: ΔΟΣΚΟΡΗΣ

Αγώνας: ΚΑΜ ΒΟΥΡΛΑ-ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΓΗΠ ΑΓ ΣΕΡΑΦΕΙΜ
Διαιτητής: ΠΕΤΕΙΝΟΣ

Αγώνας: ΚΑΛΥΒΙΑ-ΑΙΑΝΤΑΣ
Διαιτητής: ΣΤΟΦΟΡΟΣ

Αγώνας: ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙΑΚΟΣ
Διαιτητής: ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ

Αγώνας: ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ ΓΗΠ ΚΟΜΜΑΤΟΣ
Διαιτητής: ΤΣΙΑΒΟΣ

Αγώνας: ΕΝΩΣΗ –ΑΚΑΔΗΜΙΑ/ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΗΠ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ
Διαιτητής: ΒΑΦΕΙΑΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ





Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣΦ το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων 2014-15 της ΕΠΣ Φθιώτιδας.
Αναλυτικά το δελτίο τύπου:


Σας γνωρίζουμε τους αγώνες της 6ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΝΕΩΝ που διοργανώνει η Ε.Π.Σ.Φ. για την περίοδο 2014-2015.

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/11/2014 ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 10.30
1/ΓΗΠ. ΕΛΑΤΕΙΑΣ:ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ - ΑΤΑΛΑΝΤΗ
2/ΓΗΠ. ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ:ΜΑΛΕΣΙΝΑ 2008 - ΑΡΗΣ ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ
3/ΓΗΠ. ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ:ΚΑΜ. ΒΟΥΡΛΑ - ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ
4/ΓΗΠ. ΚΑΛΥΒΙΩΝ:ΚΑΛΥΒΙΑ - ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
5/ΓΗΠ. ΕΥΡΥΤΑΝΩΝ:ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ - ΠΑΓΚΡΑΤΙΑΚΟΣ
6/ΓΗΠ. ΚΟΜΜΑΤΟΣ:ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΠΑΜΜΩΛΙΑΚΟΣ
7/ΓΗΠ. ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ:ΜΑΚΡΑΚΩΜΗ/ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ 2010 - ΑΚΑΔΗΜΙΑ/ΗΡΑΚΛΗΣ

ΜΑΛΙΑΚΟΣ - ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΛΑΜΙΑΣ 0-3 χ.α
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 0-3 χ.α


Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣΦ το πρόγραμμα των εξ αναβολής αγώνων του Α' Γύρου του Πρωταθλήματος Παίδων ''Γιάννης Λάμπρου'' 2014-15.
Αναλυτικά το δελτίο τύπου:


Σας γνωρίζουμε τους αγώνες που θα διεξαχθούν από αναβολή του Πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΜΠΡΟΥ» που διοργανώνει η Ε.Π.Σ.Φ. για την περίοδο 2014-2015

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/11/2014 ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 10.30
1/ΓΗΠ. ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ:ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ - ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ
2/ΓΗΠ. Ε.Π.Σ.Φ.:ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΛΑΜΙΑΣ - ΦΡΑΝΤΖΗ
3/ΓΗΠ. ΑΜΟΥΡΙΟΥ:ΑΙΑΝΤΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Α! - ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ


ΚΥΡΙΑΚΗ 23/11/2014 ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 10.30
1/ ΓΗΠ. ΜΕΓΑΠΛΑΤΑΝΟΥ:ΜΑΛΕΣΙΝΑ 2008 - ΠΟΔ.ΑΚΑΔ.ΛΟΚΡΙΔΑΣ


Ακόμη 4 ταλέντα από τη Λαμία πέρασαν από αξιολόγηση στη Λεωφόρο για λογαριασμό του Παναθηναϊκού, το 2μερο 16-17 Νοεμβρίου.
Πρόκειται για 4 ποδοσφαιριστές του Αίαντα Λαμίας, Αλέξη Μαλισσόβα(γεν. 2000), Δημήτρη Αλτάνη(γεν. 2001), Γιώργο Ζιάκα(γεν. 2001) και Νίκο Μητσόπουλο(γεν. 2001).
Και οι 4 Λαμιώτες άφησαν άριστες εντυπώσεις και το μόνο σίγουρο είναι πως θα απασχολήσουν και θα παρακολουθούνται από τους scouters και προπονητές του Παναθηναϊκού.
Αναλυτικά:

Ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα αξιολόγησης για 70 νεαρούς ποδοσφαιριστές από τις Σχολές Ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού ανά την Ελλάδα
«Σε υψηλό επίπεδο ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα αγωνιστικής αξιολόγησης περίπου 70 αθλητών της ηλικιακής κατηγορίας των Παίδων που ανήκουν στις Σχολές Ποδοσφαίρου Παναθηναϊκού με στόχο την ανίχνευση νέων ταλέντων.
Στην ιστορική έδρα της Λεωφόρου, ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους μικροί ποδοσφαιριστές από περίπου 25 περιοχές όλης της χώρας όπως το Αίγιο, τα Ιωάννινα, την Κεφαλονιά, τη Λαμία, την Πρέβεζα, τα Χανιά, την Χαλκίδα και διάφορες περιοχές της Αττικής όπως τα Σεπόλια και ο Υμηττός, υπό το βλέμμα των προπονητών Κώστα Ταράση, Σπύρου Μαραγκού, Μανώλη Παπαδάκη, Βαγγέλη Σάμιου, Άρη Κυριαζή, Παναγιώτη Μπαρτζώκα και Γιώργου Σίμου.
Μαζί τους στη Λεωφόρο βρέθηκαν οι σκάουτερ του Τριφυλλιού Δημήτρης Μάρκος, Κώστας Μπατσινίλας, Ανδρέας Λαγωνικάκης, Γιώργος Καφές και στελέχη της ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.
Τις προσεχείς ημέρες με επικεφαλής τον Γ. Καπουράνη, οι υπεύθυνοι προπονητές θα επιλέξουν τους ποδοσφαιριστές εκείνους που θα κληθούν για μία τελική προπόνηση και θα ενταχθούν άμεσα στην πράσινη Ακαδημία.
Σύμφωνα με το πρόγραμμα το επόμενο Skills Tournament των Σχολών Ποδοσφαίρου Παναθηναϊκού θα γίνει στις αρχές του νέου έτους και θα αφορά τους γεννηθέντες ποδοσφαιριστές του 2002.
Ευχαριστούμε όλους τους συνεργάτες για τη βοήθεια και τη συμμετοχή, καθώς επίσης και τις εταιρείες adidas, 3Ε και Ευρωπαϊκή Πίστη που στηρίζουν τους νέους αθλητές των Σχολών και το έργο του Συλλόγου μας.»



Με εξ αναβολής παιχνίδια συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα Νέων της ΕΠΣ Φθιώτιδας, που εκκρεμούσαν από τον Α' Γύρο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

1ος όμιλος / Εξ αναβολής

ΑΠΟ Αταλάντη – Ελατειακός 5-1

Άρης Αγ. Κων/νου – Καμένα Βούρλα 2-6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Μαλεσίνα 08
13
21-3
2
Καμένα Βούρλα
11
18-8
3
ΑΠΟ Αταλάντη
6
9-11
4
Ελατειακός
6
10-16
5
Παρνασσός
4
11-16
6
Άρης Αγ. Κων/νου
0
7-22

* Εκκρεμεί το ΑΠΟ Αταλάντη - Άρης Αγ. Κων/νου(4η αγ.)




2ος όμιλος / Εξ αναβολής
Ακαδημία/Ηρακλής-Ένωση 2010 8-1
Παγκρατιακός-Καλύβια 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Ακαδημία/Ηρακλής
15
31-7
2
Αίαντας Λαμίας
12
16-5
3
Ένωση 2010
6
10-21
4
Καλύβια
5
5-6
5
Ευρυτανικός
4
4-14
6
Παγκρατιακός
1
8-21

3ος ΟΜΙΛΟΣ / Εξ αναβολής
Προμηθέας – Ακαδημία Ποδ. Λαμίας 1-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Ακαδημία Ποδ. Λαμίας
12
21-1
2
Παμμωλιακός
10
8-7
3
Προμηθέας
8
7-1
4
Αστέρας Λαμίας
7
7-12
5
Μαγνησιακός
0
2-12
6
Μαλιακός
0
0-9

* Ο Μαλιακός και ο Μαγνησιακός, αποχώρησαν από το Πρωτάθλημα







Με την 5η Αγωνιστική συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα Παίδων ''Γιάννης Λάμπρου'' της ΕΠΣ Φθιώτιδας 2014-15.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ / 5η Αγωνιστική
Οπούντιος Μαρτίνου – Μαλεσίνα 08 2-9
Π.Α.Λοκρίδας – Δάφνη Λιβανατών ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό: ΑΠΟ Αταλάντη
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Μαλεσίνα 08
9
17-6
2
Δάφνη Λιβανατών
3
7-5
3
Π.Α. Λοκρίδας
3
3-0
4
Οπούντιος Μαρτίνου
3
5-9
5
ΑΠΟ Αταλάντη
0
0-9
  • Η ΑΠΟ Αταλάντη αποχώρησε από το Πρωτάθλημα
  • Εκκρεμεί το Δάφνη Λιβανατών – Οπούντιος(1η αγ.) και Οπούντιος – Π.Α. Λοκρίδας(2η αγ.)

2ος ΟΜΙΛΟΣ / 5η Αγωνιστική
Άρης Αγ. Κων/νου – Καμένα Βούρλα 3-0 Α.Α
Παγκρατιακός – Ελατειακός -
Παμμωλιακός – Αίαντας Β' 0-3 Α.Α
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Άρης Αγ. Κων/νου
12
12-0
2
Αίαντας Β'
12
12-0
3
Καμένα Βούρλα
0
0-3
4
Ελατειακός
0
0-3
5
Παγκρατιακός
0
0-9
6
Παμμωλιακός
0
0-12
  • Ο Παγκρατιακός, ο Παμμωλιακός, ο Ελατειακός και τα Καμένα Βούρλα, αποχώρησαν από το Πρωτάθλημα
  • Εκκρεμεί το Άρης Αγ. Κων/νου-Αίαντας Β'(3η αγ.)


3ος ΟΜΙΛΟΣ / 5η Αγωνιστική
Μαγνησιακός - Προμηθέας 0-3 Α.Α
Αστέρας Λαμίας – Πελασγιακός 11-0
Μαλιακός – Νίκη Αγ. Παρασκευής 0-3 Α.Α
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Αστέρας Λαμίας
15
32-0
2
Προμηθέας
12
18-9
3
Νίκη Αγ. Παρασκευής
9
16-24
4
Πελασγιακός
6
6-7
5
Μαγνησιακός
0
0-12
6
Μαλιακός
0
0-12
  • Ο Μαλιακός και ο Μαγνησιακός, αποχώρησαν από το Πρωτάθλημα

4ος ΟΜΙΛΟΣ / 5η Αγωνιστική
Αίαντας Α' – Ευρυτανικός ΑΝΑΒΟΛΗ
Ένωση 2010 – Καλύβια -
Ακαδημία Ποδ. Λαμίας - Φραντζή ΑΝΑΒΟΛΗ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
1
Αίαντας Α'
10
13-0
2
Φραντζή
10
9-0
3
Ακαδημία Ποδ. Λαμίας
9
9-10
4
Ευρυτανικός
0
0-6
5
Καλύβια
0
0-9
6
Ένωση 2010
0
0-12

* Τα Καλύβια και η Ένωση 2010 αποχώρησαν από το Πρωτάθλημα