Το calciobambini.gr και το messazzero.gr, σας εύχονται ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ
Ανακοινώθηκαν από τους Ομοσπονδιακούς προπονητές οι παίκτες που θα συμμετάσχουν στο τουρνουά ποδοσφαιριστών Εθνικής Κ-15, το οποίο θα διεξαχθεί στο προπονητικό κέντρο των Εθνικών Ομάδων στον Άγιο Κοσμά στις 22-24/4/2014.
Το πρόγραμμα του τουρνουά:
Αγώνας Α – 22/4/2013, 16:30, Ομάδα Κεντρικής Ζώνης- Ομάδα Νότιας Ζώνης
Αγώνας Β – 22/4/2013, 18:15, Ομάδα Βόρειας Ζώνης- Εθνική Παίδων U-15
24/4/2013, 10:00, Ηττημένος αγώνα Α- Ηττημένος αγώνα Β
24/4/2013, 12:00, Νικητής αγώνα Α-Νικητής αγώνα Β

1. ΤZΕΛΕΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (11\12\99) ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
2. ΣΙΑΜΠΑΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (01\01\99) ΠΑΟΚ
3. ΚΙΝΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (22\04\99) ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
4. ΣΤΕΡΓΙΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (16\03\99) ΑΡΗΣ Θ.
5. ΧΑΤΖΗΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (09\08\99) ΑΕΚ
6. ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (02\02\99) ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘ.
7. ΣΚΑΦΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (05\08\99) ΟΣΦΠ
8. ΜΕΛΙΚΙΑΝ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (02\03\99) ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ
9. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (31\03\99) ΠΑΟΚ
10. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (14\05\99) ΟΣΦΠ
11. ΤΑΜΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (14\04\99) ΑΕΚ
12. ΛΙΟΔΑΚΗΣ ΚΩΝ\ΝΟΣ (17\01\99) ΟΦΗ
13. ΤΣΩΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (12\10\99) ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ
14. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (25\05\99) ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
15. ΜΑΣΤΑΚΟΥΛΗΣ ΦΩΤΙΟΣ (05\04\99) ΑΕΛ 1964 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ
16. ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (08\04\99) ΑΡΗΣ
17. ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (28\05\99) ΟΣΦΠ
18. ΠΑΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (17\07\99) ΑΕΚ
19. ΧΑΤΖΗΣΕΒΑΣΤΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ (27\07\99) ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
20. ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (28\01\99) ΠΑΟΚ
21. ΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (18\03\99) ΟΣΦΠ
22. ΛΩΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (15\06\99) ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
23. ΤΣΙΜΠΟΥΚΑΣ ΘΩΜΑΣ (13\02\99( ΟΛ. ΑΓ. ΣΠΥΡΙΔ./ΠΙΕΡΙΑ
24. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝ\ΝΟΣ (30\06\99) ΠΑΟΚ
25. ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΩΤΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (10\04\99) ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
26. ΙΓΚMΠΙΝΟΜΠΑ ΝΗΡΕΑΣ (03\02\99) ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
27. ΚΑΛΛΙΩΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (13/04/99) ΔΙΓΕΝ. ΚΟΣΚΙΝΟΥ / ΡΟΔΟΣ
28. ΜΕΡΕΝΤΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (11/04/99) Ν. ΛΑΦΥΣΤΙΟΥ / ΒΟΙΩΤΙΑ
29. ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (06\01\99) ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
30. ΓΙΑΠΑΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (23\01\99) ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
31. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (03\07\99) ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
32. ΧΑΤΖΟΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (10\10\99) ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
33. ΙΜΕΡΙ ΑΝΤΡΙΑΝ (21\05\99) ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
34. ΤΖΙΤΖΙΦΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (28\07\99) ΞΑΝΘΗ
35. ΞΕΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (12\01\99) ΠΑΟ
36. ΨΑΡΡΑΣ ΝΑΠΟΛΕΩΝ (17\01\99) ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
37. ΜΙΣΚΟΒΙΤΣ ΜΕΛΕΤΙΟΣ (27\07\99) ΠΑΟΚ
38. ΛΕΓΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (29\05\99) ΔΚ 92 ΠΑΤΡΩΝ
39. ΚΥΡΙΑΛΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (09\08\99) ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
40. ΧΑΤΖΗΔΙΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 12\05\99 ΠΑΟΚ
41. ΝΟΥΚΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (16\03\99) ΠΑΟΚ
42. ΞΕΝΙΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (04\09\99) ΟΣΦΠ
43. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (22\01\99) ΠΑΟ
44. ΙΑΤΡΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (02\02\99) ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
45. ΖΩΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (22\04\99) ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
46. ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΑΝΔΡΕΑΣ (16\01\99) ΟΛΥΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
47. ΓΚΑΝΤΖΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (13/01/99) ΑΕΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑ
48. ΘΑΡΡΕΝΟΣ ΡΑΦΑΗΛ (20\01\99) ΟΦΗ
49. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (07\04\99) ΔΙΕΘ. ΠΟΔ. ΑΚΑΔ. ΕΠΙΛ.
50. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ (23\02\99) SV WALDHOF MANHEIM
51. ΤΣΙΠΙΡΤΙΜΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (06\04\99) ΟΣΦΠ
52. ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (22\10\99) ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
53. ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (18\03\99) ΑΡΗΣ
54. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (03\03\99) ΟΦΗ
55. ΚΟΥΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (04\03\99) ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
56. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (22\06\99) ΑΠ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ
57. ΓΚΛΕΓΚΛΕΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (10\01\99) ΟΣΦΠ
58. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ (09\02\99) ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
59. ΥΦΑΝΤΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (17\01\99) ΠΑΟΚ
60. ΜΟΥΛΤΣΙΑΣ ΧΑΡΙΤΩΝ (06\03\99) ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ
61. ΛΕΟΝΤΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (13\01\99) ΝΙΚΗ ΛΑΦΥΣΤΙΟΥ / ΒΟΙΩΤΙΑ
62. ΚΩΣΤΑΝΑΣΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (11\01\99) ΟΣΦΠ
63. ΜΠΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (08\02\99) ΔΙΕΘ. ΠΟΔ. ΑΚΑΔ. ΕΠΙΛ.
64. ΣΚΑΡΛΑΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (20\02\99) ΚΑΠΑΔΟΚΕΣ ΕΒΡΟΥ
65. ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ (02\08\99) ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
66. ΛΑΖΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (25\09\99) ΠΑΜΠΑΤΡΑΪΚΟΣ
67. ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (02\03\99) ΠΑΟ
68. ΠΑΠΑΔΟΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ (22\03\99) ΟΣΦΠ
69. ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (23\05\99) ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ.
70. ΚΩΤΣΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (20\01\99) ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ ΚΕΡΜΑΝΙΔΗ
71. ΒΕΛΜΑΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (22\02\99) ΑΟ ΒΕΡΓΑΣ
72. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (17\03\99) ΠΑΟΚ
73. ΚΕΦΑΛΟΥΚΟΣ (ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 27\05\99) ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
 Η Βόρεια Ζώνη κατέκτησε τον τίτλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων, καθώς επικράτησε στον τελικό 3-0 της Ζώνης των Νήσων. Τα τέρματα των Πρωταθλητών πέτυχαν οι Ράπτης (20΄), Γεωργιάδης (23΄) και Παυλίδης (41΄).
1η Ζώνη (Βόρεια): Σαββίδης, Ζιώγας, Παπακωνσταντίνου (79΄ Κώτσιου), Καπτέλι, Σαμπατζής (51΄ Αλμασίδης), Γάκης, Σαμανίδης, Έππας, Παυλίδης, Ράπτης, Γεωργιάδης (68΄ Φιλιππίδης)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Ηλιόπουλος, Δράμπαλης, Δοξάκης, Νεστορόπουλος, Τσαλακόπουλος, Μυλωνάς
4η Ζώνη (Νήσων): Σαμολαδάς, Κεφαλλιανός, Κούγιος, Καμπόσος, Βέρβερης, Ψαννής, Φουάσης, Μπαστιανός (56΄ Σωμαράκης), Μανουσάκης (56΄ Καρτελιανάκης), Μαργκουδάκης, Λαμπράκης (77΄ Δερμιτζάκης)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Καλλιώρας, Δημητριάδης, Νηστικάκης, Κουράκης
Διαιτητής του τελικού ήταν ο Παναγιώτης Συμεωνίδης, με βοηθούς τους Κωνσταντίνο Λαφαντζή-Χρήστο Καράμπουλα και 4ο διαιτητή τον Παναγιώτη Κοεμτζίδη.
Η Νότια Ζώνη κατέκτησε τον τίτλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Παίδων, νικώντας με 1-0 στον τελικό της διοργάνωσης την Βόρεια Ζώνη. Την αναμέτρηση στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης έκρινε το γκολ του Ρούνη στο 71ο λεπτό με διαγώνιο πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. 
ΒΟΡΕΙΑ ΖΩΝΗ: Παπάζογλου, Σωτηρίου, Ιτσκάρας, Ζαφειρίου, Βουτσάς, Διαμαντής (76’ Ντουμάνης), Μελιόπουλος, Καράμπελας, Πιτσιάβας, Νεοφυτίδης (74’ Οκάν), Μαλαδένης (54’ Ιωάννου).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Πάτσικας, Ζουρνατζίδης, Κύρτσος, Μιχαηλίδης, Σπυρίδης, Τριανταφύλλου.
ΝΟΤΙΑ ΖΩΝΗ: Τσαπαράς, Μαργαρίτης, Καφεντζής, Βιταλιώτης, Στυλιανόπουλος, Αντζούλας, Κανελλόπουλος (54’ Ρούνης), Μουρελάτος (80’ Ντόβας), Τσιριγώτης, Κατσούκης, Βασιλέρης (61’ Χριστόπουλος).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Σταμούλης, Φωτόπουλος, Πετεινάτος, Γλέζος, Παπαθεοδωρίδης.
Διαιτητής ήταν ο Παναγιώτης Κοεμτζίδης με βοηθούς τους Παντελή Κύφο, Αναστάσιο, Γιαμούζη, ενώ καθήκοντα 4ου διαιτητή εκτέλεσε ο Παναγιώτης Συμεωνίδης.


Νέοι: Η Κεντρική Ζώνη την 3η θέση

Την 3η θέση κατέκτησε η Κεντρική Ζώνη(2η) αφού νίκησε στον Μικρό Τελικό τη Νότια Ζώνη(3η) με 2-1 στην παράταση.
Ο Λύτρας(Φωκίδα) δεν αγωνίστηκε.
Ο Λεοντίου(Βοιωτίας) αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι.
Ο Μερεντίτης(Βοιωτίας) αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι.
Ο Βάρκας(Ευβοίας) έπαιξε σε όλο το παιχνίδι και σκόραρε και τα 2 γκολ.
Ο Παυλάκης(Ευβοίας) δεν έπαιξε.
Ο Σπηλιώτης(Ευβοίας) μπήκε αλλαγή στο 77'. 
Ο Γαλούπης(Ευβοίας) βγήκε αλλαγή στο 77''
Ο Δημάς(Εύβοιας) αγωνσίτηκε σε όλο το παιχνίδι.
* Να τονίσουμε πως ο Δημάς αντικατέστησε στην αποστολή τον Σπάρο(Βοιωτίας).

Με γκολ του Βάρκα στο τελευταίο λεπτό της παράτασης, η Κεντρική Ζώνη νίκησε 2-1 τη Νότια και τερμάτισε στην τρίτη θέση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων. Ο ποδοσφαιριστής που σημείωσε το νικητήριο τέρμα είχε ισοφαρίσει και στο 46’ το σκορ, το οποίο μέχρι εκείνο το σημείο είχε διαμορφώσει ο Μπίτρας με τέρμα στο 31’.
2η Ζώνη (Κεντρική): Τσιμουράκος, Τσιμπούκας, Λεοντίου, Μερεντίτης, Ντίνης, Δερμιντζάκης, Δημάς, Παππάς (71’ Παρράς), Βάρκας, Γαλούπης (77’ Σπηλιώτης), Ζήσης (46’ Τρεπεκλής).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Λύτρας, Καλφούτσος, Σόφιας, Παυλάκης, Βουτσελάς, Αλεξόπουλος.
3η Ζώνη (Νότια): Κουβέλης, Σπηλιώτης Η., Λαζανάς, Κοφσανίδης, Κορνέζος, Λεγάτος (54’ Μπίρμπας), Λάγιος (66’ Μάλαμας), Χατζημιχάλης, Μπίτρας, Θυμιανός, Δέδες (101’ Γιαννόπουλος).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Πατούλιας, Δημόπουλος, Ανδρεόπουλος, Γαληνάκης, Αυγέρης.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Κοεμτζίδης, με βοηθούς τους Γιώργο Θεοδώρου, Νεόφυτο Δημητριάδη. Καθήκοντα 4ου διαιτητή εκτέλεσε ο Ιωάννης Γκαραγκάνης.

Παίδες: 3η η Κεντρική Ζώνη

Την 3η θέση κατέκτησε η Κεντρική Ζώνη(2η) αφού νίκησε στον Μικρό Τελικό την Ζώνη Νήσων(4η) με 4-1.
Ο Βήχος(Φωκίδα) δεν αγωνίστηκε.
Ο Τσώκος(Φωκίδα) έγινε αλλαγή στο 54'.
Ο Μαυρούτσικος(Εύβοια) αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι.
Ο Μανιώτης(ΦΘΙΩΤΙΔΑ) αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι.

Η Κεντρική Ζώνη τερμάτισε τρίτη στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Παίδων, καθώς στο μικρό τελικό επικράτησε 4-1 της Ζώνης Νήσων. Τα γκολ της νικήτριας ομάδας σημείωσαν οι Καλύβας (19’, 51’), Γαϊτανίδης (28’), Παπαδόπουλος (78’), ενώ το σκορ μείωσε (80’+1’) ο Μπακίρης.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η Κεντρική Ζώνη έχασε πέναλτι (21’) που εκτέλεσε ο Γαϊτανίδης και απέκρουσε εντυπωσιακά, με διπλή προσπάθεια, ο Τσάβαρης.

2η Ζώνη (Κεντρική): Πατσιούρας, Κωφός, Κουλούρης (40’ Ζώχιος), Κυρίτσης Ι., Μαυρούτσικος, Μανιώτης, Γαϊτανίδης, Βασιλάκης, Καλύβας, Λιάπης (68’ Παπαδόπουλος), Τσιώκος (54’ Οικονομίκος).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Ζιάκας, Καλαϊτζίδης, Κακάμης, Βήχος, Κυρίτσης Α., Ντίνε.
4η Ζώνη (Νήσων): Τσάβαρης, Λαγουδάκης, Μαυροειδής, Ράφτης (60’ Χοχλαστός), Γιακουμάκης (25’ Παπαματθαιάκης), Πλαυτάκης, Κακαβελάκης, Σταυρακάκης (73’ Παπουτσιδέλης), Μπακίρης, Κομνηνός, Αργυρουδάκης.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Αζίζης, Μαρίνος, Χοχλαστός, Παλαμούτσης, Διακογεωργίου.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Λάμπρος Παπαργυρίου, με βοηθούς τις Χρυσάνθη Μπλέτσιου, Καλλιόπη Δανιηλίδου. Καθήκοντα 4ου διαιτητή εκτέλεσε ο Φώτης Πολυχρόνης.
Πραγματοποιήθηκε σήμερα(14/4) το απόγευμα η κλήρωση του Πρωταθλήματος Junior ''Παναγιώτης Καμπάς'' της ΕΠΣ Φθιώτιδας.
17 ομάδες δήλωσαν συμμετοχή και χωρίστηκαν σε 4 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια, ενώ το Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο γύρους.
Αναλυτικά η κλήρωση:






1ος ΟΜΙΛΟΣ
1. Π.Α. ΛΟΚΡΙΔΑΣ
2. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦ.
3. ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ
4.ΑΤΑΛΑΝΤΗ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3Χ1
1Χ2
2Χ3
2Χ4
4Χ3
1Χ4



1ος ΟΜΙΛΟΣ
1. Α.Π.Ε.Λ
2. ΜΑΛΙΑΚΟΣ
3. ΑΚΑΔΗΜΙΑ Α'
4. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
5. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
4Χ1
1Χ5
1Χ2
2Χ3
3Χ1
5Χ3
2Χ4
3Χ4
4Χ5
5Χ2
6Χ2
3Χ6
5Χ6
6Χ1
6Χ4

1ος ΟΜΙΛΟΣ
1. ΚΑΛΥΒΙΑ
2. ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔ.
3. ΑΙΑΝΤΑΣ Β'
4. ΕΝΩΣΗ 2010
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3Χ1
1Χ2
2Χ3
2Χ4
4Χ3
1Χ4


1ος ΟΜΙΛΟΣ
1. ΑΙΑΝΤΑΣ Α'
2. ΦΡΑΝΤΖΗ
3. ΑΚΑΔΗΜΙΑ Β'
4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜ.
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3Χ1
1Χ2
2Χ3
2Χ4
4Χ3
1Χ4

Πραγματοποιήθηκε σήμερα(14/4) το απόγευμα η κλήρωση του Πρωταθλήματος Παμπαίδων ''Κωνσταντίνος Συκιώτης'' της ΕΠΣ Φθιώτιδας.
16 ομάδες δήλωσαν συμμετοχή και χωρίστηκαν σε 3 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια, ενώ το Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε ένα γύρο.
Αναλυτικά η κλήρωση:






1ος ΟΜΙΛΟΣ
1. ΑΤΑΛΑΝΤΗ
2. ΔΑΦΝΗ
3. ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ
4. ΜΑΛΕΣΙΝΑ
5. Π.Α. ΛΟΚΡΙΔΑΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1Χ2
2Χ3
3Χ1
1Χ5
4Χ1
3Χ4
4Χ5
5Χ2
2Χ4
5Χ3
ΡΕΠΟ 5
ΡΕΠΟ 1
ΡΕΠΟ4
ΡΕΠΟ 3
ΡΕΠΟ 2


2ος ΟΜΙΛΟΣ
1. ΚΗΦΙΣΣΟΣ
2. ΦΡΑΝΤΖΗ
3. ΚΑΛΥΒΙΑ
4. ΑΙΑΝΤΑΣ Α'
5. ΔΙΟΝΥΣΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1Χ2
2Χ3
3Χ1
1Χ5
4Χ1
3Χ4
4Χ5
5Χ2
2Χ4
5Χ3
ΡΕΠΟ 5
ΡΕΠΟ 1
ΡΕΠΟ4
ΡΕΠΟ 3
ΡΕΠΟ 2


3ος ΟΜΙΛΟΣ
1. ΑΙΑΝΤΑΣ Β'
2. ΜΑΛΙΑΚΟΣ
3. ΕΝΩΣΗ 2010
4. ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ
5. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΛΑΜΙΑΣ
6. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
4Χ1
1Χ5
1Χ2
2Χ3
3Χ1
5Χ3
2Χ4
3Χ4
4Χ5
5Χ2
6Χ2
3Χ6
5Χ6
6Χ1
6Χ4




Στη διαδικασία των πέναλτι (4-2) πήρε την πρόκριση η ζώνη Νήσων για τον τελικό του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων. Το ενενηντάλεπτο και η παράταση έληξαν χωρίς τέρματα και η θέση του φιναλίστ κρίθηκε ως εξής: Κούγιος (1-0), Γιαννόπουλος (1-1), Καμπόσος (2-1), Λάγιος (απέκρουσε ο Σαμολαδάς), Μανουσάκης (3-1), Λαμπράκης (δοκάρι), Βερβέρης (άουτ), Σπηλιώτης (3-2), Δερμιτζάκης (4-2).
3η Ζώνη (Νότια): Δημόπουλος, Μαρκόπουλος, Γαληνάκης (46’ Λάγιος), Κοφσανίδης, Σπηλιώτης, Θυμιανός, Μπίτρας (65’ Ανδρεόπουλος), Χατζημιχάλης, Πατούλιας (80’ Αυγέρης), Γιαννόπουλος, Λαζανάς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Κορνέζος, Μάλαμας, Λεγάτος, Κουβέλης, Μπίρμπας, Δέδες.
4η Ζώνη (Νήσων): Σαμολαδάς, Βερβέρης, Κεφαλλιάνος, Καλλιώρας (81’ Μανουσάκης), Μαργκουδάκης,Φουάσης, Ρουσάκης, Μπαστιανός (65’ Δημητριάδης), Κούγιος, Καμπόσος, Ψάννης (76’ Δερμιτζάκης).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Νηστικάκης, Κουράκης, Σωμαράκης, Καρτελιανάκης, Λαμπράκης.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιάννης Γκαραγκάνης, με πρώτο βοηθό τον Νίκο Γάτσιο και δεύτερη βοηθό την Δήμητρα Τσικλητάρη. Καθήκοντά 4ου διαιτητή εκτέλεσε ο Φώτης Πολυχρόνης.
Η νότια ζώνη επικράτησε 3-1 της αντίστοιχης των νήσων στην κατηγορία παίδων του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων και θα αντιμετωπίσει στον τελικό τη βόρεια ζώνη την Μεγάλη Τετάρτη στις 10:00 στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης.
Η νικήτρια ομάδα του δεύτερου ημιτελικού, πέτυχε όλα τα γκολ της σε ένα ημίχρονο (18’ Γλέζος, 39’, 40’ Τσιριγώτης), ενώ η ζώνη νήσων μείωσε το σκορ με τον Αργυρουδάκη στο 79’.
3η Ζώνη (Νότια): Τσαπαράς, Μαργαρίτης, Φωτόπουλος (53΄Κανελλόπουλος), Βιταλιώτης, Στυλιανόπουλος, Αντζούλας, Κατσούκης (75’ Παπαθεοδωρίδης), Μουρελάτος, Τσιριγώτης, Γλέζος, Βασιλέρης (11’ Καφεντζής).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Ντόβας, Σταμούλης, Πετεινάτος, Ρούνης, Χριστόπουλος.
4η Ζώνη (Νήσων): Χνάρης (19’ Τσάβαρης), Παπαματθαιάκης, Μαυροειδής, Αρνομάλλης, Γιακουμάκης, Σταυρακάκης (56’ Πλαυτάκης), Μαρίνος (41’ Διακογεωργίου), Χοχλαστός, Αζίζης, Κομνηνός, Αργυρουδάκης.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Λαγουδάκης, Ράφτης, Παλαμούτσης, Παπουτσιδέλης, Μπακίρης, Κακαβελάκης.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Φώτης Πολυχρόνης, με πρώτη βοηθό την Δήμητρα Τσικλητάρη και δεύτερο βοηθό τον Νίκο Γάτσιο. Καθήκοντά 4ου διαιτητή εκτέλεσε ο Γιάννης Γκαραγκάνης.
Την προκήρυξη του Πρωταθλήματος Jumior ''Παναγιώτης Καμπάς'' της ΕΠΣ Φθιώτιδας 2014, ανακοίνωσε η ΕΠΣΦ, όπου θα συμμετέχουν 17 ομάδες και χωρίστηκαν σε 4 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια.
Αναλυτικά η προκήρυξη του Πρωταθλήματος Jumior:








Την προκήρυξη του Πρωταθλήματος Παμπαίδων ''Κωνσταντίνος Συκιώτης'' της ΕΠΣ Φθιώτιδας 2014, ανακοίνωσε η ΕΠΣΦ, όπου θα συμμετέχουν 16 ομάδες και χωρίστηκαν σε 3 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια.
Αναλυτικά η προκήρυξη του Πρωταθλήματος Νέων:










Η βόρεια ζώνη φιναλίστ στους Νέους

Έχασε στους Νέους η Κεντρική Ζώνη(2η) από τη Βόρεια Ζώνη(1η), με σκορ 3-1.
Ο Λύτρας(Φωκίδα) αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι και έπιασε και πέναλτι.
Ο Λεοντίου(Βοιωτίας) δεν αγωνίστηκε.
Ο Μερεντίτης(Βοιωτίας) έγινε αλλαγή στο 71'.
Ο Βάρκας(Ευβοίας) έπαιξε σε όλο το παιχνίδι και σκόραρε.
Ο Παυλάκης(Ευβοίας) έπαιξε σε όλο το παιχνίδι.
Ο Σπηλιώτης(Ευβοίας) αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι. 
Ο Γαλούπης(Ευβοίας) μπήκε ως αλλαγή στο 64'
Ο Δημάς(Εύβοιας) μπήκε ως αλλαγή στο 46'.
* Να τονίσουμε πως ο Δημάς αντικατέστησε στην αποστολή τον Σπάρο(Βοιωτίας).

Η βόρεια ζώνη επικράτησε 3-1 της κεντρικής στον ημιτελικό του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων και θα διεκδικήσει τον τίτλο της διοργάνωσης. 
Οι φιναλίστ της Μεγάλης Τετάρτης άνοιξαν γρήγορα το σκορ με τον Παυλίδη στο 5’, αλλά στο 25’ βρέθηκαν ενώπιον της μετουσίωσης της αντίδρασης των αντιπάλων τους, που ισοφάρισαν με τον Βάρκα. Η 1η ζώνη είχε τη μεγάλη ευκαιρία να επανακτήσει το προβάδισμα στο σκορ στο 32’ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Παυλίδης (απέκρουσε ο Λύτρας στη δεξιά γωνία του). Ωστόσο, ό,τι δεν κατάφερε να κάνει η βόρεια ζώνη στο πρώτο ημίχρονο, το πέτυχε στο
δεύτερο με γκολ του Καπτέλι στο 61’ και του Ράπτη στο 80’.
1η ΖΩΝΗ (Βόρεια): Σαββίδης, Νεστορόπουλος (46’ Ζιώγας), Γάκης, Παπακωνσταντίνου, Σαμανίδης, Δοξάκης, Μυλωνάς (59’ Γεωργιάδης), Καπτέλι, Εππάς, Παυλίδης, Ράπτης (84’ Αλμασίδης).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Κώτσιου, Φιλιππίδης, Ηλιόπουλος, Σαμπατζής, Τσαλακόπουλος, Δράμπαλης.
2η ΖΩΝΗ (Κεντρική): Λύτρας, Παυλάκης, Βουτσελάς, Τσιμπούκας, Μερεντίτης (71’ Αλεξόπουλος), Δερμιντζάκης, Βάρκας, Σοφιάς (64’ Γαλούπης), Παρράς, Σπηλιώτης, Καλφούτσος (46’ Δημάς).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Ντίνης, Παππάς, Τσιμουράκος, Λεοντίου, Ζήσης, Τρεπεκλής.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Φώτης Πολυχρόνης, με βοηθούς την Μαρία Γκίκα και τον Ιωάννη Μηνούδη, ενώ καθήκοντα 4ου διαιτητή εκτέλεσε ο Ιωάννης Γκαραγκάνης.

Η 1η Ζώνη στον τελικό των Παίδων

Έχασε στους Παίδες η Κεντρική Ζώνη(2η) από την Βόρεια Ζώνη(1η), με σκορ 3-1.
Ο Βήχος(Φωκίδα) ξεκίνησε το παιχνίδι και έγινε αλλαγή στο 50'.
Ο Μαυρούτσικος(Εύβοια) μπήκε ως αλλαγή στο 67'.
Ο Μανιώτης(ΦΘΙΩΤΙΔΑ) δεν αγωνίστηκε.
Ο Τσώκος(Φωκίδα) δεν αγωνίστηκε.
Με νίκη της ομάδας της 1ης ζώνης (3-1 την 2η ζώνη) άνοιξε η αυλαία της τελικής φάσης των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων στην Κατερίνη, η οποία διεξάγεται βάσει του Στρατηγικού Πλάνου Ανάπτυξης της ΕΠΟ. 
Οι νικητές πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 40’+1’ με τον Πιτσιαβά και στο 48’ κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με πλασέ του Μελιόπουλου έπειτα από μπαλιά του Κύρτσου. Η κεντρική ζώνη μείωσε το σκορ με κεφαλιά του Γαϊτανίδη στο 65’, αλλά η βόρεια ζώνη επισφράγισε την επικράτησή της στις καθυστερήσεις (80’+2’) με τον Ιωάννου.

1η ΖΩΝΗ: Ζουρνατζίδης, Σωτηρίου, Ιτσκάρας (63’ Τριανταφύλλου), Ζαφειρίου, Βουτσάς, Διαμαντής, Μελιόπουλος, Καράμπελας, Πιτσιαβάς, Κύρτσος (73’ Μιχαηλίδης), Οκάν (48’ Ιωάννου).
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Ντουμάνης, Πάτσικας, Παπάζογλου, Νεοφυτίδης, Σπυρίδης, Μαλαδένης.

2η ΖΩΝΗ: Καλαϊτζίδης, Κακάμης (67’ Μαυρούτσικος), Βήχος (50’ Λιάπης), Κυρίτσης Ι., Κυρίτσης Α., Κωφός, Γαϊτανίδης, Ντινέ, Παπαδόπουλος (41’ Οικονομίκος), Καλύβας, Ζιάκας.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Βασιλάκης, Πατσιούρας, Μανιώτης, Κουλούρης, Ζώχιος, Τσιώκος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ιωάννης Γκαραγιάννης, με βοηθούς τον Ιωάννη Μηνούδη και την Μαρία Γκίκα, ενώ καθήκοντα 4ου διαιτητή εκτέλεσε ο Φώτης Πολυχρόνης.
Τη Δευτέρα 14 Απριλίου και ώρα 18.30 μ.μ, θα διεξαχθεί η κλήρωση του Πρωταθλήματος Junior ''Παναγιώτης Καμπάς'' της ΕΠΣ Φθιώτιδας.
15 ομάδες δήλωσαν συμμετοχή και χωρίστηκαν σε 4 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια, ενώ το Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο γύρους.
Αναλυτικά το δελτίο τύπου:

Την ΔΕΥΤΕΡΑ 14/04/2014 και ώρα 18.30 στα γραφεία της Ε.Π.Σ.Φ. θα γίνει η κλήρωση του πρωταθλήματος  ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ που διοργανώνει η Ε.Π.Σ.ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ για την περίοδο 2013-2014.
Η έναρξη ορίζεται για 3-4/05/2014.

1ος ΟΜΙΛΟΣ
2ος ΟΜΙΛΟΣ
3ος ΟΜΙΛΟΣ
4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦ.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
ΕΝΩΣΗ 2010
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜ.
ΑΤΑΛΑΝΤΗ
ΜΑΛΙΑΚΟΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔ.
ΑΙΑΝΤΑΣ Α'
ΑΙΑΝΤΑΣ Β'
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ
ΚΑΛΥΒΙΑ
Α.Π.Ε.Λ.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ Β'
ΑΚΑΔΗΜΙΑ Α'
ΦΡΑΝΤΖΗ
-
Τη Δευτέρα 14 Απριλίου και ώρα 18.30 μ.μ, θα διεξαχθεί η κλήρωση του Πρωταθλήματος Παμπαίδων(Προπαίδων) ''Κωνσταντίνος Συκιώτης'' της ΕΠΣ Φθιώτιδας.
16 ομάδες δήλωσαν συμμετοχή και χωρίστηκαν σε 3 ομίλου με γεωγραφικά κριτήρια, ενώ το Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε ένα γύρο.
Αναλυτικά το δελτίο τύπου:

Την ΔΕΥΤΕΡΑ 14/04/2014 και ώρα 18.30 στα γραφεία της Ε.Π.Σ.Φ. θα γίνει η κλήρωση του πρωταθλήματος  ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ που διοργανώνει η Ε.Π.Σ.ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ για την περίοδο 2013-2014.
Η έναρξη ορίζεται για 3-4/05/2014.
1ος ΟΜΙΛΟΣ
2ος ΟΜΙΛΟΣ
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Π.Α.ΛΟΚΡΙΔΑΣ
ΚΗΦΙΣΣΟΣ
ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ
ΑΤΑΛΑΝΤΗ
ΔΙΟΝΥΣΟΣ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ
ΜΑΛΕΣΙΝΑ 08
ΑΙΑΝΤΑΣ Α'
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
ΔΑΦΝΗ ΛΙΒ.
ΦΡΑΝΤΖΗ
ΜΑΛΙΑΚΟΣ
ΑΡΗΣ ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ
ΚΑΛΥΒΙΑ
ΑΙΑΝΤΑΣ Β'
-
-
ΕΝΩΣΗ 2010
Το Σάββατο 26 Απριλίου και ώρα 18.00 μ.μ, στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣ Φθιώτιδας, θα διεξαχθεί ο Τελικός του Πρωταθλήματος Νέων, μεταξύ των ομάδων Ακαδημία Ποδοσφαίρου Λαμίας - Μαγνησιακός.
Αυτό συναποφασίστηκε μεταξύ των δύο ομάδων στη σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε σήμερα(11/4) το πρωί στα γραφεία της ΕΠΣΦ.
Αναλυτικά το δελτίο τύπου:

Σας γνωρίζουμε ότι το ΣΑΒΒΑΤΟ 26/04/2014 και ώρα 18.00 στο γήπεδο της Ε.Π.Σ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ θα διεξαχθεί ο ΤΕΛΙΚΟΣ αγώνας του Πρωταθλήματος ΝΕΩΝ της ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ περιόδου 2013 - 2014 μεταξύ των ομάδων :ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΛΑΜΙΑΣ - ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ
Την ΤΕΤΑΡΤΗ 14/05/2014 και ώρα 18.30 στο γήπεδο της Ε.Π.Σ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ θα διεξαχθεί ο ΤΕΛΙΚΟΣ αγώνας του Πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ της Ε.Π.Σ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ περιόδου 2013-2014 μεταξύ των ομάδων: ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΛΑΜΙΑΣ Α! - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ.
Την Τετάρτη 14 Μαϊου και ώρα 18.30 μ.μ, στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣ Φθιώτιδας, θα διεξαχθεί ο Τελικός του Πρωταθλήματος Παίδων '' Γιάννης Λάμπρου'', μεταξύ των ομάδων Ακαδημία Ποδοσφαίρου Λαμίας - Προμηθέας Στυλίδας.
Αυτό συναποφασίστηκε μεταξύ των δύο ομάδων στη σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε σήμερα(11/4) το πρωί στα γραφεία της ΕΠΣΦ.
Αναλυτικά το δελτίο τύπου:

Σας γνωρίζουμε ότι το ΣΑΒΒΑΤΟ 26/04/2014 και ώρα 18.00 στο γήπεδο της Ε.Π.Σ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ θα διεξαχθεί ο ΤΕΛΙΚΟΣ αγώνας του Πρωταθλήματος ΝΕΩΝ της ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ περιόδου 2013 - 2014 μεταξύ των ομάδων :ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΛΑΜΙΑΣ - ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ
Την ΤΕΤΑΡΤΗ 14/05/2014 και ώρα 18.30 στο γήπεδο της Ε.Π.Σ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ θα διεξαχθεί ο ΤΕΛΙΚΟΣ αγώνας του Πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ της Ε.Π.Σ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ περιόδου 2013-2014 μεταξύ των ομάδων: ΑΚΑΔ.ΠΟΔ.ΛΑΜΙΑΣ Α! - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ.